Biatlonisté z Jablonce budou ve formě. Dostanou špičkový trenažér

16. říjen 2017
03756628.jpeg

V Jablonci nad Nisou dnes 4. října odpoledne představí novinku, na které budou trénovat běžkaři a biatlonisté – mezi nimi i Gabriela Koukalová. Jde o trenažér, na kterém se jezdí na kolečkových lyžích, a o tom, že se na něm zapotí i ti nejlepší reprezentanti, není podle trenérů pochyb.

Tento nejmodernější pásový trenažér mají jen čtyři kluby na světě. V Rakousku a v Americe. Český přístroj je teprve pátý na světě.

Běžci a biatlonisté dnes ve svém jabloneckém tréninkovém centru odhalí a také vyzkouší nový trenažér, který má podle výrobců, lyžařů a trenérů špičkové kvality, říká trenér biatlonistů Jan Matouš: „Umí to rychlost až do padesáti kilometrů v hodině, sklon to má mínus čtyři až plus dvacet pět procent, takže na tom nasimulujete i opravdu prudké stoupání.“

Tréninky, analýzy, testy

Výhodou pásu je samozřejmě to, že je možné ho využívat celoročně. Nicméně zátěž pocítí hlavně před začátkem zimní sezony, tedy právě v tomto období.

Nový trenažér je výhodný nejenom pro sportovce, ale i pro trenéry, kteří mají díky počítačovému systému uvnitř pásu všechna data pohromadě, mohou si tedy vést statistiky jednotlivých reprezentantů i porovnávat jejich výkony mezi sebou navzájem. „Můžeme na tom trénovat i dělat funkční testy, analýzu pohybu lyžaře. Škála použití je obrovská,“ dodává trenér Matouš.

Eva Puskarčíková, Gabriela Koukalová a další členové českého týmu po posledním závodě v Ruhpoldingu