Běžci v libereckém centru se pobavili a věnovali Jedličkově ústavu přes 14 tisíc

Trasa vedla libereckým centrem a byla dlouhá 4,5 km
Trasa vedla libereckým centrem a byla dlouhá 4,5 km
0:00
/
0:00

Recesistický Velikonoční běh v centru Liberce vynesl Jedličkovu ústavu 14 510 korun.

„Není důležité vyhrát, ale pobavit se a pomoct,“ bylo motto nedělního Velikonočního běhu středem města Liberec. Čtyři a půl kilometru dlouhého běhu se zúčastnilo na 150 nadšenců, mezi nimi i redaktorka Českého rozhlasu Liberec se startovním číslem 102,3, shodným s rozhlasovou frekvencí. Spousta běžců se převlékla za velikonoční zajíčky, nebo jejich sportovní oblek měl zaječí doplňky – uši či ocásky.

"Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se," bylo motto běhu

„Před tím se běžely ještě tři dětské závody. Je to charitativní běh, aby nabudil ostatní běžce a aby je pohltila sportovní atmosféra,“ řekl Johnie Šlégl, který závod pořádal a také ho vymyslel.

Vstupné bylo dobrovolné a šlo na konto Jedličkova ústavu v Liberci. Nashromážděnou částku převzala Martina Teplá z Jedličkova ústavu. „Mám obrovskou radost, atmosféra tady byla úžasná a částka, která se vybrala, je ohromující,“ vyjádřila dík pořadatelům a všem účastníkům.

Závodníci nemuseli uběhnout celou trať, mohli si ji zkrátit, nebo třeba jen projít. Hlavní bylo dorazit do cíle a věnovat do průhledné kasičky dobrovolné startovné.

Velikonoční běh centrem Liberce