Běh na hranici tří států: Závodit můžou batolata i profíci

Malí závodníci na Alisy Běhu trojzemím 2017, stejně tak letos dostanou prostor k běžeckému závodění i ti nejmenší

Tuto sobotu 14. dubna si můžete v areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou užít netradiční běžecký zážitek – běh česko-německo-polským trojzemím.

Závod Alisy Běh trojzemím, který se běží na hranici tří států, vznikl původně jako akce pro pár známých a jejich děti. Nakonec se jej loni zúčastnilo přes 200 běžců. Letos je zájem dvojnásobný.

„Je to akce pro celou rodinu. Máme připravené tratě pro úplně nejmenší děti i pro dospělé běžce. Svoji trať si tu najde opravdu každý,“ popisuje závod jeden z organizátorů Jindřich Sršeň.

Motto? Mámo, táto, pojď si hrát a sportovat

Vyznavači extrémního běhání budou v sobotu zdolávat Ještěd

Běžci (ilustrační foto)

Pětadvacetikilometrová trasa s převýšením 1 600 metrů čeká na účastníky sobotního běhu na Ještěd. Závod s názvem Ještěd SkyRace se poběží podruhé. Na dominantu nad krajským městem musí závodníci vyběhnout hned dvakrát. Ti nejrychlejší to zvládnou za dvě hodiny. Nejpomalejší se musí vejít do šestihodinového limitu.

Loni se závodu zúčastnilo 210 běžců, z toho 110 dětí. Letos se zaregistrovalo už více než 360 lidí. Dětské trasy jsou odstupňovány od 50 metrů pro batolata až po juniorskou trať v délce 3600 metrů. Dospělí si můžou vybrat 5kilometrovou nebo 10kilometrovou trať a zároveň se můžou zúčastnit štafet na 2 x 5 kilometrů. Organizátoři připravili i běh na 1800 metrů, kterého se může účastnit úplně každý. Novinkou tohoto ročníku je měření všech tratí čipovou technologií.

Alisy Běh trojzemím není jen o sportovních výkonech, ale hlavně o zábavě pro celou rodinu. „Rozhodně je třeba vyzvednout zázemí na Kristýně a servis pro závodníky. Budeme tu mít doprovodný program pro děti, skákací hrad, malování na obličej, bude dětská i dospělá tombola,“ láká na závod Sršeň.