Domácí dobroty a ruční výrobky. Tatrhy v Liberci přilákaly davy lidí

Proměnit zanedbaný park, kam zašli snad jen bezdomovci, v místo plné života, se povedlo v centru Liberce organizátorům Tatrhů.

Na v pořadí pátém tržišti se představilo téměř osmdesát výtvarníků, designérů, kuchařů a dalších prodejců. Návštěvníky ale čekalo i 6 kapel, divadlo nebo třeba chození po laně. Prostě zábava na celý den. Tatrhy nabídly domácí dobroty, ručně šité oblečení, malované tenisky, ale i spoustu dílniček a workshopů pro děti a dospělé.

„Naším cílem je spojování komunity a oživování města i představování nových tvůrců,“ říká za organizátory Kateřina Rosendorf a pokračuje: „Bylo potřeba vytáhnout hrábě, lopaty, sekačky a dát park dokupy. Jako Resslův jsme ho pojmenovali.“

V Resslově parku byly Tatrhy letos naposledy, další organizátoři chystají do Jablonce nad Nisou. Konkrétní místo, kde v Jablonci Tatrhy budou, zatím také ještě není přesně určeno. Jen co ho organizátoři najdou, povíme vám o něm.

Libereckým Tatrhům se výborně vydařilo počasí
autor: Lucie Fürstová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.